Přihlásit

Základní

Abecední

Komplexní

Poznámka k možnostem vyhledávání: Možnost vyhledávání může být číslem, datem, výčtem nebo textem. V závislosti na tom se přizpůsobují i možnosti, které můžete u daného pole zvolit. Kupříkladu pro text nemají možnosti „větší“ či „menší“ smysl, ty jsou tedy pro text zakázány. Logický vztah mezi jednotlivými požadavky, které zadáte do vstupních polí, se také uzpůsobuje typu dané možnosti. Budete-li mít vztah „nebo“ mezi možnostmi typu datum, automaticky se předpokládá, že u data je požadována rovnost a u textu „obsažení“ daného textu (u textů lze zvolit i možnost přesné shody, u té se uvažuje mezi jednotlivými poli vztah „nebo“). Také pamatujte, že přesná shodaje je, samozřejmě z důvodů zvýšení přesnosti a rychlosti, vyžadována i u výčtových položek, se správným zápisem vám pomůže „našeptávač“.

Výročí

.
Počet nalezených záznamů: 219
Josef Ženčák *5. 3. 1893 - +7. 10. 1936
Místo narození: Kožušany-Tážaly
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: publicista
Anotace:

Narozen v Kožušanech (n.obec Kožušany-Tážaly).

Berní úředník, publicista.

Zdroj:

Kunc, Jaroslav: Kdy zemřeli…?, Praha 1990, S.246.;

Oldřich Zlámal *4. 4. 1879 - +24. 3. 1955
Místo narození: Kokory
Místo úmrtí: Cleveland (USA)
Obory působení: spisovatel
Anotace:

Působil v Clevelandu v USA, autor mnoha článků, napsal vl. životopis „The Story of Life“. Založil sv. války, stál v čele odboje proti centrál. mocnostem, podobně za 2. svět. války byl víceprezidentem organizace „American Relief of Czechoslovakia“.

Zdroj:

SOKA Přerov, duben 1994.;.

Jan Zedek *12. 5. 1884 - +18. 3. 1943
Místo narození: Kozlovice
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: redaktor
Anotace:

Redigoval Ročenku české selky.

Zdroj:

Kunc, Jaroslav: Kdy zemřeli…?Praha 1957, S.66.;.

Emil Zátopek *19. 9. 1922 - +21. 11. 2000
Místo narození: Kopřivnice
Místo úmrtí: Praha
Místa pobytu: Hranice, Praha, Uherské Hradiště, Zlín
Obory působení: atlet, sportovec
Anotace:

Po měšťance v rodišti pokračoval ve studiu na Baťově škole mladých mužů ve Zlíně (1937–1943) a Vyšší průmyslové škole chemické tamtéž. Do roku 1945 pracoval jako laborant a chemik fy Baťa. V letech 1945–1947 studoval Vojenskou akademii v Hranicích a po absolvování 1947–1969 vojákem z povolání. V roce 1969 propuštěn z armády v hodnosti plukovníka, vyloučen ze strany. Od 1982 v důchodu. Koncem r. 1989 rehabilitován, byla mu navrácena hodnost plukovníka. Sportovat začal v roce 1941.

Zdroj:

BSSSM, seš. 4 (16.) Ostrava 2003. S. 124–125.

Poznámka:

1952 prohlášen Nejlepším sportovcem světa.

Josef Zajíc *22. 11. 1911 - +13. 9. 1969
Místo narození: Kunčice pod Ondřejníkem
Místo úmrtí: Petrov
Místa pobytu: Olomouc, Přerov, Šumperk
Obory působení: divadelní ředitel
Anotace:

Od r. 1941 působil v Českém divadle v Olomouci jako divadelní režisér, do r. 1961 v Přerově a v letech 1961–1969 ředitele divadla v Šumperku.

Zdroj:

Kulturní kalendář 1991.Olomouc, OK 1990.S.58.;Kulturní kalendář okresu Šumperk.Šumperk OVM 1994.S.14.;.

Eduard Zacha *17. 6. 1951 - +28. 6. 2012
Místo narození: Krnov
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: básník, esejista, prozaik, redaktor
Anotace:

Spoluzakladatel olomoucké „podzemní“ edice TEXTY PŘÁTEL. Před listopadem 1989 publikoval pouze v samizdatu, od té doby jeho práce publikovány v časopisech Proglas, Velehrad, Akord. Znalec díla Jana Čepa. Od června 1991 pracuje v redakci Hanáckých novin. Pohřben dne 4.7.2012 v Krnově.

Zdroj:

Zacha, E. : Slovo o Janu Čepovi. =Proglas 1990, č. 2, S. 103 – 108. Biografie: =pm=: Eduard Zacha. Bibliotéka Hanáckých novin. 1991, 3. 8. , příl. , S. l. ;

  • jTk=: Olomoučtí tři králové. =Proglas 1991, č. l, S. 113. ;

Parte.

Miroslav Zahrádka *14. 5. 1931
Místo narození: Kralupy nad Vltavou
Místa pobytu: Olomouc, Praha
Obory působení: literární historik, literární kritik, pedagog vysokoškolský, rusista
Anotace:

Reálném gymnázium absolvoval v rodišti. V letech 1950–1955 studoval Filozofickou fakultu KU v Praze a odjel jako aspirant na Moskevskou státní univerzitu. Po návratu nastoupil v roce 1956 na FFUP v Olomouci na katedře dějin ruské literatury..V le­tech 1966–1991 vedoucím Katedry dějin ruské literatury, nyní působí na Katedře slavistiky FFUP. Publikovat začal v roce 1945 V literání činnosti užíval pseud. Petr Klen a Karel Libčický. Je členem Obce českých spisovatelů. Zabývá se současnou ruskou prózou, píše recenze na ruské překlady.

Zdroj:

Kapitoly z dějin olomoucké univerzity.Ostrava 1973.S.341.; Kulturní kalendář 1991.Olomouc, OK 1990.S.25.;. V měsíci květnu si připomínáme…Kdy-kde-co Olomouc, květen 2011.S.2.;

Poznámka:

Prof. PhDr. Miroslav Zahrádka

František Zablatský *3. 7. 1820 - +18. 4. 1893
Místo narození: Kojetín
Místo úmrtí: Kroměříž
Obory působení: básník
Anotace:

Německy píšící básník

Zdroj:

OK Kroměříž, .

Ignát Wurm *12. 7. 1825 - +4. 10. 1911
Místo narození: Klobouky
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Brno, Dědice, Kroměříž, Loštice, Mutěnice, Olomouc, Praha, Přerov
Obory působení: diplomat, kněz, politik, redaktor
Anotace:

Studoval gymnázium v Kroměříži. Po kněžském svěcení (1850) působil v duchovní správě v Mutěnicích a později v Dědicích. V roce 1857 ochrnul a odešel na dočasný odpočinek, ale již o dva roky později se stal ředitelem polepšovny pro zanedbanou mládež v Brně.. Od r. 1866 v Olomouci, konsistror. rada, kanovník kapituly. Předseda Vlasteneckého muzea olomouckého a
místopředseda České národopisné společnosti v Praze., Redaktor, náboženský publicista, vikář při metropolitním chrámu sv. Václava v Olomouci a tamní kanovník. Redaktor ČVSMO. Užíval pseud. Boleslav Dědický/z období, kdy kaplanoval v Dědicích/. Zasloužil se o založení SG v Olomouci. Léto trávíval v posledním období v Lošticích. P. Ignát Wurm byl poslancem Moravského zemského sněmu za Přerov, kde zřídil první záložnu, , v Brně vydával oblíbený kalendář Moravan. Velmi aktivně se podílel na všech jubilejních cyrilometodějských oslavách v roce 1863 a v roce 1869 na Velehradě. .

Zdroj:

Fischer, R.: Olomoucký památník…Olomouc 1938. S.359–361.; Hýsek, Miloslav: Literární Morava v letech 1849–1885.Praha, 1911. S.52–53.; Vopravil, J.: Slovník pseudonymů…Praha, SPN 1973. S.1429; Fotografie-in: Památník šedesátého výročí českého gymnásia v Olomouci.Olomouc 1927.S.31.;Jirásek, Josef: Korespondence Ign.Wurma.=ZVÚO, 1962, č.106. S.18–21.;. Kříž, Antonín: Proč se jmenuje v Olomouci ulice Wurmova? In: OLDIN, 15, 2005, č.7–8,červen.;

Václav Wittner *11. 10. 1861 - +8. 10. 1912
Místo narození: Krušovice
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Bystřice pod Hostýnem, Drážďany (Německo), Hněvotín, Olomouc, Praha, Prostějov, Příkazy, Samotišky, Vídeň (Rakousko)
Obory působení: architekt
Anotace:

Reálku studoval v Rakovníku, poté absolvoval vyšší průmyslovou školu v Praze, kurs architektonický v Drážďanech a Wagnerovu školu ve Vídni. Stavitelskou praxi zahájil v Prostějově a v Bystřici pod Hostýnem.. Ve stavitelství a v oboru železničním byl proslulým odborníkem. S ing. Kabeláčem měl v Olomouci vlastní stavitelskou kancelář. Postavil celou řadu rozsáhlých průmyslových závodů, školské budovy, kostely, domy a pod. Např. školy ve Slavkově, Vyškově, Bučovicích, Jevíčku, Samotiškách, Hněvotíně, Citově, Čechovicích, pivovar v Holici, sladovnu v Příkazích, rozhlednu na Hostýně. V roce 1906 vyprojektoval a postavil novogotický dům na Masarykově třídě č.8, v podobném stylu v letech 1903–4 i dva domy v Komenského ulici, č.15 a 17. Od roku 1884 byl jednatelem Sokola a od r. 1903 členem Obchodní a živnostenské komory v Olomouci. Zemřel náhle.

Zdroj:

Fischer, R.: Olomoucký památník 1848–1918., Olomouc 1938., S. 356–357.; Týnecké listy, č.10/2006, S. 19; Pojsl, M.- Londin,V.: Dvanáct století naší architektury. Olomouc 1998, S. 167.

Johann Ignaz Weltzel *14. 10. 1778 - +10. 11. 1864
Místo narození: Králíky
Místo úmrtí: Králíky
Místa pobytu: Dolní Studénky, Hnojice, Horní Studénky, Malá Morava, Nová Hradečná, Nový Malín, Rapotín, Uničov
Obory působení: varhanář
Zdroj:

Sehnal, Jiří: Varhanáři na Moravě 1500–1880.2. část. M-Z. In: ČMM. Brno 1980. S. 133.;

Poznámka:

Vojtíškov (n.m.č. obce Malá Morava) Mladoňov (n.m.č. Nový Malín).

Alois Weiskopf *1. 7. 1871 - +29. 9. 1915
Místo narození: Kojetín
Místo úmrtí: Hannover (Německo)
Místa pobytu: Kotrbaše ( SR), Prostějov, Salzgitter (Německo)
Obory působení: manažer, technik
Anotace:

Vystudoval reálku v Prostějově a pokračoval ve studiu chemie na VUT v Brně. Poté krátce působil v brněnských plynárnách, pak přijal místo v laboratoři VŽ ve Vítkovicích a 1897 byl pověřen vedoucím provozu úpravny rud v Kotrbaších na Slovensku. Zde se zabýval vědecky problematikou chemických procesů oři hutnění rud. Od r. 1900 působil v Salzgitteru. Krátce na to se stal ředitelem strojírenského závodu v Hannoveru.

Zdroj:

Biografický slovník Slezska a severní Moravy. č.2 (14.). Ostrava 2001. S. 139.

Poznámka:

Dr. techn.h.c.

Otakar Vystrčil *6. 7. 1935
Místo narození: Košice (SR)
Místa pobytu: Bratislava (SR), Košice (SR), Litovel, Moldava nad Bodvou (SR), Moravská Třebová, Olomouc, Spišská Nová Ves (SR), Štěpánov
Obory působení: malíř, výtvarný pedagog
Anotace:

Kresbu a malbu studoval na VŠP a VPŠ v Bratislavě u profesorů Eugena Lehotského, Fedora klimáčka a Eugena Nevana. Vyučoval na LŠU na gymnáziu v Moldavě nad Bodvou, LŠU ve Ždani a ve Spišské Nové Vsi, na katedře výtvarné výchovy Pedagogického institutu v Košicích a na ZUŠ a gymnáziu v Litovli. Od roku 1992 je členem Unie výtvarných umělců Olomoucka. Od r. 2000 jezdí pravidelně za čtenáři knihovny ve Štěpánově.

Zdroj:

Slovanské gymnázium literární, Olomouc. 2000.,

Fotky:
Josef Vykydal *26. 3. 1827 - +11. 4. 1894
Místo narození: Kroměříž
Místo úmrtí: Cholina
Místa pobytu: Hovězí, Cholina, Kroměříž, Kunovice, Olomouc, Velehrad
Obory působení: kněz, redaktor, vydavatel
Anotace:

Od roku 1837 studoval na piaristickém gymnáziu v Kroměříži, odkud přešel v r. 1843 na studia filozofie do Olomouce. V roce 1847 studoval bohosloví a roku 1850 byl vysvěcen. Odešel jako kaplan do Hovězí, 1851–1865 působil v Kunovicích a poté na Velehradě. V roce 1880 začal s J. Vychodilem vydávat Sborník Velehradský. V roce 1889 jmenován farářem, později děkanem v Cholině.

Zdroj:

Slavík, B.: Písemnictví na Litovelsku. Litovel 1937. S.23.

Poznámka:

Bílany -místní část města Kroměříž.

Gustav Vožda *19. 7. 1933
Místo narození: Kojetín
Místa pobytu: Kroměříž, Přerov
Obory působení: hudební vědec, odborný spisovatel, ředitel muzea
Anotace:

V roce 1951 maturoval na gymnáziu v Kroměříži. Vystudoval hudební vědu a historii na UP v Olomouci. Působil jako vedoucí Okresního muzea v Přerově. Autor řady regionálních publikací.

Zdroj:

Československý hudební slovník osob a institucí.2.M-Ž.Praha 1965.S.914.;

Poznámka:

PhDr. Gustav Vožda

Gustav Vožda *31. 8. 1898 - +12. 11. 1971
Místo narození: Kojetín
Místo úmrtí: Kojetín
Obory působení: lidový kapelník
Anotace:

Hudebně se vycvičil v kapele svého dědy Josefa Voždy a u vojenských kapel v letech 1915–1920. V rodišti kapelníkem. Založil hudební pěvecké sdružení Dalibor v r. 1927, jehož předsedou byl do r. 1939. Organizačně činný ve Společenstvu kapelníků a v Kruhu českých lidových skladatelů. Od r. 1951 v rodišti učitelem hudby a pracuje v LUT. Některé jeho polky, zejm. polka Snivé oči, nahrány na gramofonové desky. Do publikace Kojetínsko, město Kojetín a okolí, napsal cennou stať : " Hudba a zpěv v Kojetíně " (1933). Autor folkloristických hanáckých pásem. Vydal publikaci Hanácká beseda, pro dechový orchestr, klavír, s návodem. Brno 1948.

Zdroj:

ČSHS.II.Praha 1965.S.914.; Gregor, Vladimír: Hudební místopis Severomoravského kraje. Ostrava, Profil 1987.S.78.;.

Vladimír Vojtek *19. 11. 1911 - +31. 5. 1981
Místo narození: Kojetín
Místo úmrtí: Jihlava
Místa pobytu: Brno, Olomouc, Praha, Šternberk, Šumperk
Obory působení: pedagog vysokoškolský, pediatr, ředitel plicní léčebny
Anotace:

Po absolvování LF MU v Brně r. 1936 nastoupil jako vojenský stipendista v nemocnici ve Šternberku. Po demobilizaci 1939 pracoval až do konce války v dětské léčebně tuberkulózy v Košumberku ve východních Čechách. V r. 1945 byl jmenován ředitelem dětské plicní léčebny v Šumperku a setrval tu více než 30 let. Byl poradce Ministerstva zdravotnictví. Jako externí učitel přednášel na Fakultě dětského lékařství UK v Praze a LF UP v Olomouci.

Zdroj:

BSSSM, seš.5 (17.) Ostrava 2004. S. 145–146.

Jan Vojtěch *5. 8. 1879 - +19. 1. 1953
Místo narození: Kyjov
Místo úmrtí: Praha
Místa pobytu: Brno, Olomouc, Praha
Obory působení: matematik, pedagog středoškolský, pedagog vysokoškolský
Anotace:

Prof. čes. G v Olomouci v letech 1903–1908. Učil matematiku a fyziku. 1909 docent a 1918 Prof. české techniky v Brně, od r. 1923 prof. ČVUT Praha. Autor učebnic. Člen Královské české společnosti nauk. Spolupracoval s vydavateli naučných slovníků/Masarykův, Technický aj.

Zdroj:

Fischer, R.: Olomoucký památník.Olomouc 1938.S.338.; Kunc, J.: Kdy zemřeli…?Praha 1962.S.314.;.

Poznámka:

Prof. PhDr. Jan Vojtěch

Alois Vojta *26. 4. 1863 - +17. 10. 1906
Místo narození: Křenov
Místo úmrtí: Praha
Místa pobytu: Brno, Olomouc
Obory působení: herec, režisér
Anotace:

Alois Vojta – Jurný, otec herce Jaroslava Vojty. Sebevražda 17.10.1906.

Zdroj:

Moravské osobnosti umění a kultury/REGO-SVKOL;.

Poznámka:

Narozen v Křenově (u Boskovic).

Jaroslava Vojnarová *25. 9. 1929
Místo narození: Kamenice nad Lipou
Místa pobytu: Olomouc, Praha
Obory působení: knihovnice
Anotace:

Od roku 1938 žila s rodiči v Olomouci. Studovala Dívčí reformní reálné gymnázium v Olomouci, ale maturovala v Praze, kam se s rodiči přestěhovala v roce 1947. V roce 1952 se vrátila do Olomouce. manželka Ing. Milana Vojnara (1926–1991). Od roku 1966 pracovala na Studijním oddělení Přírodovědecké fakulty UP a od r. 1978 v Okresní knihovně Olomouc, zprvu na pobočce v Neředíně a později ve studovně a čítárně až do r. 1991.

Zdroj:

Osobní sdělení – 2000.

Poznámka:

Roz. Hubrtová Jaroslava

Fotografie pořízena dne 4.11.2012 při setkání na Tř. Spojenců v Olomouci. (hš)

Fotky:
Josef Vlček *6. 6. 1920
Místo narození: Kaňovice
Místa pobytu: Fryšták, Olomouc, Ostrava
Obory působení: nakladatelský redaktor, politický vězeň, překladatel, žurnalista
Anotace:

Narodil se v Kaňovicích u Frýdku. Studoval na gymnáziu u salesiánů ve Fryštáku, studia dokončil na klasickém gymnáziu v Ostravě. Po studiu se začal věnovat novinářské, vydavatelské a překladatelské činnosti – redaktor „Našince“ a vydavatelství v „Matici cyrilometodějské“. Při této činnosti se často setkával s církevními představiteli (biskupové Matocha, Beran, apoštolský nuncius,…). Po únoru 1948 je označen jako špión Vatikánu a souzen. V rámci procesu byl změněn návrh rozsudku z trestu smrti na 21 roků vězení a takto odsouzen k práci v nejtěžších podmínkách věznic Jáchymov, Ruzyně a Leopoldov. Po 10-letech, v rámci amnestie související s Pařížskou konferencí, byl v roce 1960 propuštěn a setkává se manželkou a dcerou, které byly po dobu jeho věznění vystavovány nemalému psychickému útlaku. Pracuje v dělnických profesích a v době Pražského jara 1968 se stává klíčovou osobností v publikování a šíření dokumentů závěrů II. Vatikánského koncilu. V době „normalizace“ se opět stává středem zájmu státní bezpečnosti a je mu znemožněna jakákoli oficielní vydavatelská činnost. I v těchto podmínkách považuje za důležité, aby svobodně myslící občané měli přístup k nezkresleným informacím a tajně tiskne a zajišťuje distribuci samizdatů. Státní bezpečnost mu později dokázala šíření 32 titulů a je odsouzen k 20 měsícům na Borech. Zde se setkává s Václavem Havlem. Dominikem Dukou a jinými známými představiteli protitotalitního odboje. Po uplynutí poloviny trestu byl propuštěn. Vydávání a šíření samizdatů se nevzdal, jen to provádí s větší opatrností a horlivostí. Po roce 1989 se bez velkého rozmýšlení rozhoduje naplnit své celoživotní poslání v nových podmínkách. S pomocí kardinála Tomáška obnovuje vydavatelskou činnost Matice Cyrilometodějské, která byla po jeho zatčení v roce 1950 zlikvidována. V současné době ředitel nakladatelství, překladatel a redaktor v časopisu Světlo. V letech 1990–2004 bylo vydáno v nakladatelství přes 500 titulů. V nákladu 12 000 výtisků vychází již 13 roků měsíčník Světlo, který komentuje etické a duchovní dění ve společnosti. Významná je i jeho činnost překladatelská z italštiny a němčiny. Časopis Report mu udělil cenu „Osobnost roku 1997“. Jeho život a přínos v boji za svobodu a demokracii je popsán mimo jiné v knize „Dědictví – Kapitoly z dějin komunistické perzekuce v Československu“ autorky Heleny Havlíčkové, vydané nakladatelstvím Votóbia 2002.

Zdroj:

(jpa): Cenu města Olomouce obdržel Josef Vlček.In: OLDIN, 15, 2005,č.7–8,červen.;

Fotky:
Ivo Viktor *21. 5. 1942
Místo narození: Křelov
Místa pobytu: Brno, Olomouc, Praha, Prostějov, Šternberk
Obory působení: fotbalový brankář, trenér
Anotace:

Fotbal hrával od mládí. Za mládežnický klub ve Spartaku Šternberk. Profesionálně 1960–1961 za Železárny Prostějov, 1961–1962 Rudá hvězda Brno, 1962–1963 Spartak Brno, 1963–1976 Dukla Praha, 1966–1977 representant ČSR, V roce 1976 Mistr Evropy, od roku 1977 po vyhřezlé ploténce musel ukončit kariéru hráče a pak působil jako trenér. Studoval průmyslovku a FTVS. Ženatý od r. 1967, 2 děti (Ivo a Jana). Nyní žije na kraji Prahy. 2009 – Cena Václava Jíry 28.10.2012 oceněn prezidentem Václavem Klausem Medailí za zásluhy.

Zdroj:

ČBS. Praha 1992. S. 782. Kdo je kdo 1994–1995. Praha 1994. S.630. Vikor, Ivo: Můj dres č.1. Praha 1977.(Autobio­grafie)

Poznámka:

PaedDr. Ivo Viktor

Jiří Veselský *26. 7. 1933
Místo narození: Kyjov
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: básník
Anotace:

Od r. 1955 stud. FFUP v Olomouci, čeština, ruština;Žije v Brně, Kyjově. Autor přes 100 básní.

Zdroj:

Černá Jana: Spisovatelé Jihomoravského kraje.Brno, KJM 1991,S.69.;;

  • jTk-: Třikrát napříč labyrintem totalitarismu­.Proglas, 1, 1990,č.7, S.109–119.;.
Jan Vaněk *2. 10. 1905 - +8. 2. 1984
Místo narození: Kunčice p.O.
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: pedagog vysokoškolský
Anotace:

Působil na UP od r. 1946, ved. katedry pedagogiky na přírodovědec. fakultě UP v Olomouci. Působil též v Ústřední pedagogické knihovně.

Zdroj:

Kapitoly z dějin olomoucké univerzity.ostrava 1973.S.351.;Iliev, J.: V roce 1984 zemřeli.Brno 1984.;.

František Valert *21. 8. 1932 - +20. 9. 1993
Místo narození: Konice
Místo úmrtí: Los Angeles (Kalifornie)
Místa pobytu: Olomouc, Praha
Obory působení: kameraman, pedagog vysokoškolský
Anotace:

Studoval Slovanské gymnázium v Olomouci. Po maturitě FAMU v Praze a poté působil na FS Barandov. V roce 1969 emigroval do USA, kde byl profesorem filmové a televizní tvorby na universitě v Los Angeles. Pohřben v Olomouci.

Zdroj:

Olomoucké hřbitovy a kolumbária. Olomouc, Memoria 2001. S. 69, 163. Pinkava, J.: Na paměť Františka Valerta. Kulturní zprávy Prostějovsko …III.,1994,č.9.S. 7. Hanácké noviny, r.V. č.215, příl. Na neděli.S.8.

Jste si naprosto jisti, že chete tanto záznam smazat?
1 2 3 4 5 6 7 8 9