Přihlásit

Základní

Abecední

Komplexní

Poznámka k možnostem vyhledávání: Možnost vyhledávání může být číslem, datem, výčtem nebo textem. V závislosti na tom se přizpůsobují i možnosti, které můžete u daného pole zvolit. Kupříkladu pro text nemají možnosti „větší“ či „menší“ smysl, ty jsou tedy pro text zakázány. Logický vztah mezi jednotlivými požadavky, které zadáte do vstupních polí, se také uzpůsobuje typu dané možnosti. Budete-li mít vztah „nebo“ mezi možnostmi typu datum, automaticky se předpokládá, že u data je požadována rovnost a u textu „obsažení“ daného textu (u textů lze zvolit i možnost přesné shody, u té se uvažuje mezi jednotlivými poli vztah „nebo“). Také pamatujte, že přesná shodaje je, samozřejmě z důvodů zvýšení přesnosti a rychlosti, vyžadována i u výčtových položek, se správným zápisem vám pomůže „našeptávač“.

Výročí

.
Počet nalezených záznamů: 89
Zdeněk Calábek *16. 6. 1912 - +21. 1. 1942
Místo narození: Přerov
Místo úmrtí: Osvětim (Polsko)
Místa pobytu: Brno, Přerov
Obory působení: pedagog středoškolský
Anotace:

Profesor na přerovské obchodní akademii, všestranný sportovec. 1941 byl zatčen gestapem za spolupráci s Fr. Skopalem a Ad. Svozilem, kteří byli činí v Obraně národa. Vězněn byl v Přerově a Brně. Zemřel v koncentračním táboře v Osvětimi.

Zdeněk Chromý *4. 8. 1919 - +6. 2. 1999
Místo narození: Stařeč
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: atlet, rozhodčí atletiky, sportovec, vysokoškolský pedagog
Anotace:

Narozen na Třebíčsku. V Olomouci působil v Sokole a LTC v letech 1940–1948. Mistr ČSR r. 1946 v desetiboji a 1948 ve skoku vysokém. Rozhodčí atletiky. V letech 1950–1984 působil na Katedře tělesné výchovy Peadgogické fakulty UP v Olomouci. Autor publikací o atletice.

Zdroj:

Jirka, Jan: Malá encyklopedie atletiky. Praha, Olympia 1990. S. 189. (pol): Zemřel atlet RNDr. Zdeněk Chromý. In: Moravský den, 12.2.1999. S.11.;

Zdeněk Chvojka *9. 11. 1921 - +9. 11. 1995
Místo narození: Olomouc
Místo úmrtí: Hradec Králové
Místa pobytu: Hradec Králové
Obory působení: lékař, onkolog, pedagog vysokoškolský, radiolog
Anotace:

Přednosta kliniky radiologie a klinické onkologie LF Hradec Králové, jmen.doc.1.4.1966­. V letech 1971–1993 vedoucí redioterapeutického oddělení kliniky. Doc. MUDr. Zdeněk Chvojka, DrSc.

Zdroj:

Seznam osob Univerzity Karlovy.Praha, Karolinum 1993.S.285.;.

Zdeněk Coufal *15. 3. 1925 - +1. 3. 2005
Místo narození: Prostějov
Místo úmrtí: Praha
Místa pobytu: Praha
Obory působení: režisér dabingu, rozhlasový pracovník
Anotace:

Absolvoval FFUK Praha, člen FITES. Do r. 1949 pracoval v Čs. rozhlase, od r. 1960 v ČsT Praha. Realizace filmů světové kinematografie. (Římanka, Den kobylek, Na západní frontě klid, Skleněné peklo, seriály např. Já – Claudius ad. PhDr. Zdeněk Coufal pracoval v dabingovém centru do roku 2001.

Zdroj:

Kdo je kdo 91/92.Praha 1991.S.110.;. Filmová ročenka. Praha 2006.

Poznámka:

Zemřel v březnu 2005.

Zdeněk Coufal *12. 5. 1931
Místo narození: Holešov
Místa pobytu: Olomouc, Přerov
Obory působení: architekt
Anotace:

Majitel architektonického ateliéru, Javoříčská 2, Olomouc. 1955– 1991 pracoval ve Stavoprojektu Olomouc, ved. architektonické skupiny oboru bydlení, individuální architektonické práce, 1963–1964 postgraduální studium Brno – obor územního plánování. Real. bytové jednotky Polívkova ul, Olomouc, rekreač. středisko Čarták-Hutisko (adaptace), laboratoře a dílny UP Olomouc, spořitelna Přerov (ve stavbě). Účast v soutěžích na sídliště F1, divadlo Pardubice aj.

Zdroj:

Kdo je kdo v architektuře a příbuzných oborech v České republice 1993.Praha, Modrý jezdec 1993.S.35.;.

Vratislav Chudoba *19. 2. 1918 - +12. 11. 2005
Místo narození: Náměšť na Hané
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: gynekolog, lékař, pedagog vysokoškolský, publicista odborný
Anotace:

Na LF působil v letech 1946–1953. ;

Zdroj:

Kapitoly z dějin olomoucké univerzity.Ostrava Profil 1973,S.326.;Ar­chiv UP.;.

Vojtěch Cekota *5. 11. 1930
Místo narození: Zlín
Místa pobytu: Olomouc, Přerov
Obory působení: archivář, vysokoškolský pedagog
Anotace:

V roce 1950 maturoval na gymnáziu ve Zlíně. Poté studoval 1950–1955 FF UP v Olomouci obor historie, latina. 1955–1958 pracoval v Krajském vlastivědném muzeu ve Zlíně a 1958–1963 z politických a náboženských důvodů vyhozen z muzea, vyšetřován StB a pracoval v Hodonínské cihelně v Malenovicích. Od ledna 1963-prosinec 1992 ředitelem Okresního archivu v Přerově. Autor článků a zpráv do regionálního tisku, autor regionálních publikací. Od r.1976 úzká spolupráce s okresní knihovnou v Olomouci na regionálním kalendáři. Od 1.1.1993 vedoucí odborný archivář, od r. 1994 v archivu olomouckého arcibiskupství. V letech 1990–2006 působil na Cyrilometodějské teologické fakultě UP a v letech 2000–2003 Doc.PhDr. Vojtěch Cekota proděkanem fakulty. V roce 2003 habilitace na FFUP v oboru české dějiny. Po celý život publikoval v médiích, v odborných sbornících, zejména témata z oboru historie a archivnictví. Je autorem nebo spoluautorem několika publikací. Z rozsáhlejších prací lze uvést Dějiny města Přerova, Dějiny požární ochrany okresu Přerov, Dějiny Spytihněvi. Napsal přes 300 odborných i populárně odborných článků a studií. Vystupoval na vědeckých i odborných sympoziích seminářích a konferencích, pravidelně se zúčastňoval komeniologických sympozií v Uherském Brodě.

Zdroj:

Cekota, V. : Přehled pramenů k dějinám školství na Moravě v okresních archivech. In: Sborník k dějinám moravského školství. Přerov, Vlast. ústav 1967.; /FH/Archivář-jubilant. Moravskoslezský den, 1990, 9. 11. S. 5; Sborník SOKA Přerov 1993. S. 39. ,bibliografie prací V. Cekoty, S. 85 –99. ;. Hoffmanová, J.: Biografický slovník archivářů českých zemí. Praha, Libri 2000. S.112.;

Fotky:
Vojtěch Cinybulk *10. 8. 1915 - +6. 2. 1994
Místo narození: Praha
Místo úmrtí: Praha
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: loutkář
Anotace:

Přátelil se s Ing. Františkem Čechem v období 1940–1945. Spolupracovník Čechovy Olomouce, festivalu amatérských loutkových souborů.

Zdroj:

Holešovský, Fr.: Čeští ilustrátoři v současné knize pro děti a mládež.Praha, Albatros 1989.S.56–58.;. Ilustrovaná encyklopedie.1­.díl.Praha 1995, S.197.

Vojtěch Cynibulk *10. 8. 1915 - +6. 2. 1994
Místo narození: Praha
Místo úmrtí: Praha
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: loutkářský výtvarník
Anotace:

Za 2. svět. války se seznámil s ing. Františkem Čechem(1898 – 1951) a od té doby spolupracoval s hejčínským souborem Kašpárkova říše. Psal pro něj hry, navrhoval dekorace a loutky. Např. Hračky na cestách. P. , Orbis 1953. (loutk. hra, měla premiéru v loutkovém divadle KŘ v Olomouci – Hejčíně 18. 3. 1951. Ostrov splněných přání. P. , Orbis 1959 , napsána pro soubor KŘ. ad.

Zdroj:

Holešovský, F.: Čeští ilustrátoři v současné knize pro děti a mládež.Praha 1989.S.56–58.;Kolár, E.: Úvod (o přátelství s F.Čechem a vzniku spolupráce).In: Cinybulk, V.: Ostrov splněných přání.Praha 1959.S.5 – 10.;.

Vladivoj Chmela *2. 7. 1906 - +5. 10. 1981
Místo narození: Hrabová
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Halenkov, Kroměříž, Loštice, Písařov, Postřelmov, Rájec-Jestřebí, Štíty, Zábřeh
Obory působení: redaktor, učitel
Anotace:

Vystudoval reálku v Kroměříži, poté učitelský ústav v Olomouci. Roku 1934 vykonal zkoušky učitelské způsobilosti pro měšťanské školy v Praze. Po maturitě nastoupil na školu v Halenkově. Poté vystřídal školy v Písařově, Zábřehu, Rájci, Postřelmově, Crhově ad. V roce 1933 byl jmenován odborným učitelem na chlapecké škole v Lošticích. Po 2. svět. válce se vrátil do Zábřehu, kde se roku 1954 stal ředitelem osmileté střední školy. Působil také jako knihovník okresní učitelské knihovny. Byl členem redakční rady Průvodce kulturou Zábřežska a věrným členem Pěveckého sboru severomor. učitelů v Zábřehu.

Zdroj:

Slovník učitelských osobností okresu Šumperk.Šumperk: Oblastní rada ČMOS, 1990.S.65–67.;

Poznámka:

Crhov – nyní místní část obce Štíty.

Vladimíra Cetkovská *15. 5. 1941
Místo narození: Olomouc
Místa pobytu: Bohuňovice, Šternberk
Obory působení: pedagožka, publicistka, ředitelka školy
Anotace:

V roce 1958 maturovala na SGO jako Hornová. Poté studovala Pedagogickou a Filozofickou fakultu UP, obor český jazyk a dějepis. Učitelskou dráhu začala ve Šternberku a poté učila v Bohuňovicích. Po listopadu 1989 byla jmenována ředitelkou ZŠ Zeyerova ul. v Olomouci. Věnovala se metodice vyučování a řadu let byla členkou kabinetu jazyka českého v Okresním pedagogickém středisku a v Středisku informatiky a služeb škole. Od r. 1990 se věnuje publicistice. Píše zprávy, komentáře, recenze. Užívá šifry: -cet-, -hor-, -ez-. Užívá též literární pseudonym Zielinská Eva. Na stránkách týdeníku Hanácký kurýr (1994–1995) publikovala cyklus 22 fejetonů ze společnosti pod jednotným názvem " hanácké bulvár". Dlouhodobě pracuje ve výboru Literární sekce VSMO (od r. 1984).

Zdroj:

Kolář, B.: Literární sekce Vlastivědné společnosti muzejní 1984–1998. Sborník. Olomouc 1998. S. 19–20. ; Slovanské gymnázium literární. Olomouc,Danal 2000. S. 268–269.;

Fotky:
Vít Chlup *15. 4. 1920 - +24. 2. 1995
Místo narození: Olomouc
Místo úmrtí: Praha
Místa pobytu: Kroměříž, Olomouc, Praha, Prostějov
Obory působení: dirigent, muzikolog
Anotace:

Syn Rudolfa Ch.R.1949–50 učitel klavíru na hud.šk.L.Janáčka v Prostějově, kde dirigoval Orchestrál.sdružení od r. 1950.Řídil symfonic.koncerty orchestru olomouc.opery na Kroměřížském hudebním létě r.1953 a v Olomouci r.1954. V letech 1950–1954 spravoval hudební oddělení ve Státní vědecké knihovně v Olomouci. Od r.1961 půs.v Praze.

Zdroj:

Československý hudební slovník.I.Praha, SHV 1963, S.540–541.;. Kmoníčková, Eva: V r. 1995 zemřeli. Brno 1996.S.9.;

Vilém Carda *26. 7. 1887 - +28. 3. 1944
Místo narození: Olomouc
Místa pobytu: Brodek u Přerova, Olomouc
Obory působení: výpravčí ČSD
Anotace:

Narozen v Hodolanech u Olomouce.

Abs. SG 1909 v Olomouci, výpravčí v Brodku, za 1. svět. války raněn na frontě v Karpatech po válce pracoval na ředitelství st. drah až do r. 1942. Za 2. svět. války vězněn gestapem. Činný ve VSMO.

Zdroj:

ČVSMO, 1946, S. 448. /foto/;.

Vilém Chmelař *19. 11. 1892 - +21. 6. 1988
Místo narození: Podolí
Místo úmrtí: Brno
Místa pobytu: Brno, Přerov
Obory působení: pedagog vysokoškolský, psycholog
Anotace:

Narozen v Podolí na Přerovsku. Studoval na G v Přerově, maturita r. 1919;1925–45 učitel, 1932–49 Psycholog. ústav FF UJEP Brno, od r. 1956 člen koresp. ČSAV , od r. 1976 v důchodu. Zabýval se problémy teoretické a pedagog. psychologie.

Zdroj:

Literární místopis Přerovska-OA Přerov;BIOkartotéka ČTK/OK;Kmoníčková, Eva: V roce 1988 zemřeli. Brno, SVK 1989, S 45;.

Poznámka:

Prof. PhDr. Vilém Chmelař DrSc.

Václav Capoušek *11. 2. 1914 - +1. 2. 1997
Místo narození: Hradec Králové
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Domašov nad Bystřicí, Olomouc, Přerov, Velké Losiny
Obory působení: architekt
Anotace:

Narozen v Pouchově (n.m.č. města Hradec Králové). Od r. 1948 v Olomouci, krátce u L.Šlapety, později na MěstNV, stavební úřad.1949 v o­lomouc.Stavopro­jektu, kde zač.50.let zakládá asanační skupinu /Hynek, Škamrada/ a stává se jejím vedoucím.Poté pracuje v Pozemních stavbách v Olomouci, v Chemoprojektu Přerov a v DRUPOS Olomouc.V kontextu poválečné architektury výrazná osobnost.Orientace na památkovou obnovu. Realizace: Rekonstrukce domu rozhlas.studia a kavárny Opera, Horní nám.1947, rekonstrukce obyt.domů Žerotínovo nám.4, 5, 8, 9./1950–53/, rekonstrukce muzea 1953–58, rekonstr.zámec­.arkád Velké Losiny, rekonstrukce Okr.knihovny 1969.;svateb.síň Domašov nad B.1982 ad.

Zdroj:

Zatloukal, P. : Olomoučtí architekti 20. století. ZKVU 1984, č. 229, S. 18–19. ;Architektura ČSR, 10. 1951, S. 176–179. ;. Majerek, Bedřich: 40 let architektury v Severomoravském kraji v práci členů Svazu českých architektů. Ostrava 1985.; Čtvrtá členská výstava. Olomouc, Dům umění. 1953.;

Štěpán Cholava *19. 9. 1831 - +7. 2. 1894
Místo narození: Lutopecny
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc, Vídeň (Rakousko)
Obory působení: filolog, pedagog
Anotace:

Studoval na univerzitě v Olomouci a ve Vídni. V letech 1870–1886 profesorem českého gymnázia v Olomouci, učil latinu a řečtinu. Zasloužil se o zřízení české školy a Národní dům v Olomouci.

Zdroj:

Fischer, R.: Olomoucký památník.Olomouc 1938.S.113.;Pa­mátník 60 let českého gymnázia.Olomouc 1927.S.166.;.

Štěpán Chytil *6. 1. 1839 - +6. 3. 1902
Místo narození: Olšany u Prostějova
Místo úmrtí: Loštice
Místa pobytu: Brno, Olomouc, Těšetice, Uničov, Vídeň (Rakousko)
Obory působení: hudebník, pedagog, přírodovědec
Anotace:

V Uničově studoval nižší reálku, v Olomouci pak učitelskou přípravku. V roce 1855 absolvoval zkoušku z metodiky vyučování hluchoněmých a pro hlavní školy. V období 1.9.1855–13.9.1863 působil v Těšeticích, poté v Lošticích do září 1896, kdy šel do pense. Čelenem přírodovědných spolků r. 1860 ve Vídni a r. 1875 v Brně. Od roku 1880 řídil meteorologickou stanici v Lošticích. V r. 1886 jmenován dopisujícím členem VSMO. V roce 1896 byl jmenován čestným členem města Loštic. Miloval a provozoval hudbu, hrál na housle a klavír, též skládal drobné skladby. Měl bohaté přírodovědné sbírky. Za zásluhy jmenován ředitelem školy.

Zdroj:

Fischer, R.: Loštice.2, Olomouc 1916. S. 266–271.

Rudolf Chadraba *12. 5. 1922 - +27. 2. 2011
Místo narození: Košice (SR)
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Brno, Olomouc, Praha
Obory působení: estetik, historik umění, ikonolog, vysokoškolský pedagog
Anotace:

Univ.prof. PhDr., DrSc. Vědecké obory vystudoval na FFUK Praha, FFUP Olomouc a FFUJEP Brno. Působil do r. 1961 na UP Olomouc, poté pracoval na ČSAV v Praze. člen VSMO, člen redakční rady VSMO, konsultant na UP. Patří k nejvzdělanějším uměnovědcům v ČR. Proslul u nás a ve světě jako ikonolog a interpret díla Albrechta Durrera a umění německé reformace i umění doby Karla IV.

Zdroj:

Katedra umění UP Olomouc,
Z paměti literární Olomouce. Olomouc:Vlastivědná společnost muzeijní, 2004.S.255. Z pa­měti literární Olomouce. Olomouc 2006. S. 415. (VH): Zemřel historik Rudolf Chadraba. In: Právo, 11.3.2011.S.10.

Fotky:
Rudolf Chlup *8. 9. 1879 - +12. 11. 1961
Místo narození: Čehovice
Místo úmrtí: Prostějov
Místa pobytu: Bratislava (SR), Olomouc, Prostějov, Vídeň (Rakousko)
Obory působení: hudebník, skladatel, středoškolský pedagog
Anotace:

Gymnázium začal studovat v Olomouci a pak Obchod. akademii v Prostějově, kde absolvoval v r. 1899. Po maturitě odešel do Vídně, kde v r. 1903 absolvoval obchodní nauky. Poté do r. 1919 profesorem Obchodní akedmie v Prostějově, kde se účastnil hudebního života v Orlici. Ovládal hru na violu damour, večery v Besedě. Hlavní hudební činnost v Bratislavě, kde lektor účetnictví na univerzitě, práv. fakulty do r. 1939. Studoval hud. vědu na univerzitě. Z 80 skladeb vydal vl. n. písně, sbory, symf. básně. Též hanácké písně. Jeho skladby občas v rozhlase.

Zdroj:

ČSHS.I.Praha 1963.S.540.;Ba­řinková, J.: Vzpomínka na R.Chlupa.Štafeta, 8, 1976, č.4, S.20–21.;.

'

Rudolf Chorý *17. 4. 1929 - +10. 10. 2007
Místo narození: Olomouc
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Jeseník, Olomouc, Praha, Přerov, Šumperk, Vsetín, Zlín
Obory působení: sochař
Anotace:

Narozen v Nemilanech u Olomouce (n. část Olomouce).

Studoval 1948–1952 Školu umění Zlín, 1952–1958 AVU Praha u prof.J.Laudy, Makovského, V.V.Štecha.Mo­numentální tvorba, plastiky.Realizace kašna v Šumperku, plastika Matka země v Olomouci, Signály z vesmíru, Přerov. Ražba mincí. Jeho sochy se nachází též ve Vsetíně a Jeseníku. V roce 1996 obdržel Cenu Masarykovy Akademie umění za uměleckou činnost..

Zdroj:

Dvořák, F.: Rudolf Chorý.Ostrava Profil 1989.; Katalog výtvarných umělců olomoucké oblasti.Olomou­c 1989.

Fotky:
Rudolf Col *29. 10. 1902 - +21. 8. 1964
Místo narození: Vsetín
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Olomouc, Ostrava, Velký Újezd
Obory působení: filolog, pedagog středoškolský, pedagog vysokoškolský, teolog
Anotace:

Studoval v letech 1917–1923 arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, 1923–1927 bohosloví v Olomouci. Po vysvěcení byl do 30.11.1928 ko­operátorem ve Velkém Újezdě 1928–1931 katecheta v Moravské Ostravě – Přívoze 1931–1936 profesorem náboženství na středních školách v Moravské Ostravě. Od r. 1936 trvale v Olomouci, na Reálném gymnáziu v Olomouci. Jmenován docentem řečtiny CM bohoslovec. fakultě. Členem Družiny literární a umělecké od r. 1937.

Zdroj:

Ficek, V.: Biografický slovník širšího Ostravska, seš.5, S.21.. Poselství.Olomouc, DLU 1938. BSSSM. Ostrava 2000. č.1 (13). S.27.

Poznámka:

ThDr. Rudolf Col (promován 1931). mimořádný prof. ThDr.

Rostislav Czmero *7. 12. 1926 - +23. 2. 2002
Místo narození: Kralice na Hané
Místo úmrtí: Olomouc
Místa pobytu: Libina, Olomouc, Šumperk
Obory působení: novinář, redaktor
Anotace:

Vyučen strojním zámečníkem. Působil v Libině v r. 1943, poté v Šumperku v Moravolenu, též v závodním časopise. V Olomouci od r. 1953 v redakci Stráže lidu do r. 1969. Z politických důvodů musel odejít. Pracoval pak v Technických službách Olomouc, ved. Sítotisku až do roku 1986. V letech 1969, 1970 a 1971 pod firmou Rios Brno redaktorem Hanáckého kalendáře. Po roce 1990 pracoval v redakci Hanáckých novin, Nové svobody, též dopisovatel do časopisu Mosty. Nositel Ceny města Olomouce. Syn poslancem městského zastupitelstva.

Zdroj:

Informace od Dr. Milana Ticháka. (29.1.1996) Bartková, Hana: Moje schůzky s regionální historií. In: Tovačovské zámecké nokturno. Tovačov 2007. S. 47–53.

Richard Crha *19. 10. 1953
Místo narození: Litoměřice
Místa pobytu: Olomouc, Praha, Přerov, Ústí nad Labem
Obory působení: dramaturg, prozaik
Anotace:

Maturoval r. 1973 na gymnáziu v Přerově, r. 1978 absolvoval FFUP v Olomouci, obor teorie kultury, kde byl organizátorem angažovaného divadla. Po vojenské ZŠ dramaturg v Ústí nad Labem, odkud přešel do redakce TKM a Vlaštovky v ČsT Praha. Debutoval knihou povídek " Čas medu, cukru a malin", r. 1980.

Zdroj:

Slovník české literatury 1970 –1981.Praha, ČS 1985.S.51–52.; Juga, S.: Prózy o hledání pravého místa v životě.=Nová svoboda, 1981, 22.8., S.6.;.

Přemysl Coufal *9. 1. 1932 - +24. 2. 1981
Místo narození: Prostějov
Místa pobytu: Bratislava (SR), Brno
Obory působení: lesník, publicista odborný
Anotace:

Absolvent lesnické školy VŠZ v Brně, ing. 1955 a SVĚT v Bratislavě 1962, 1975, CSc. Autor odborných statí.

Zdroj:

Kubásková, Věra: Kdy zemřeli..?1980–1985.Praha.NK 1992. S.41.;

Petr Cekota *15. 3. 1975
Místo narození: Zlín
Místa pobytu: Olomouc
Obory působení: nakladatelský redaktor, překladatel, publicista, recenzent, vysokoškolský učitel
Anotace:

Vysokoškolská studia absolvoval v Olomouci na FF UP, obor teorie a dějin literatury a dramatických umění. Pracoval jako recenzent kulturních časopisů, učil na divadelní škole, překladatel a lektor v nakladatelství, spolupráce s rozhlasem Radio Proglas. Člen redakce brněnkého časopisu Host. Zabývá se literaturou a filmem. Autor studie o křesťanství a současné poezii " Noci bezmoci". Členem redakce české sekce Vatikánského rozhlasu RadioVaticana.cz V červnu 2009 byl zvolen předsedou Moravsko-slezské křesťanské akademie se sídlem ve Zlíně. Je redaktorem Dialogu Evropa XXI.

Zdroj:

Fabián,J.-Ševčíková,H.: Kdo byl kdo je kdo na východní Moravě. A-Fi. Valašské Meziříčí 2009. S.56.;

Fotky:
Jste si naprosto jisti, že chete tanto záznam smazat?
1 2 3 4